SZKOŁA PŁYWANIA DLA DZIECI I NIEMOWLĄT

Bielsko-Biała

 Jadwiga 609 989 940

  Tomasz 604 979 142

BOBAS Szkoła Pływania dla dzieci i niemowląt » Warto wiedziećNajczęściej zadawane pytania przed przystąpieniem do zajęć w Szkole pływania dla małych dzieci i niemowląt:

 

O: Pobudzają i stymulują rozwój psychofizyczny dziecka, wyrównują ewentualne nieprawidłowości rozwojowe dziecka, zapewniają  bardziej harmonijny rozwój. Pozytywnie oddziałują na rozwijający się układ nerwowy i koordynację. Maluchy które uczęszczają na zajęcia są zdrowsze i sprawniejsze fizycznie. Wspólna zabawa buduje lepsze relacje między rodzicem i dzieckiem oraz zaufanie. Zajęcia w środowisku wodnym z innymi dziećmi, wspólne ćwiczenia i zabawy, mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny malucha.

O: W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci które ukończyły 3 miesiąca życia.
Zajecia prowadzone są w grupach dla:

 • niemowląt od 3 -12 miesiąca życia,
 • dzieci w wieku poniemowlęcym 1-2 lata,
 • 3 latków,
 • 4 latków,
 • 5 latków (nauka pływania bez udziału rodzica w wodzie)

O: Nie jest wymagana. Przed przystąpieniem do zajęć w wodzie zalecana jest konsultacja z lekarzem pediatrą dotycząca stwierdzenia przez lekarza rodzinnego braku przeciwskazań zdrowotnych do ćwiczeń w wodzie u dziecka (nie jest wymagane zaświadczenie pisemne od lekarza).

O: Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez magistrów wychowania fizycznego lub fizjoterapii z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami do prowadzenia zajęć - instruktorów i trenerów pływania z przygotowaniem pedagogicznym i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć.

O: Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 13-17 i niedzielę w godzinach 9-17 na krytym basenie przy ul. Lipnickiej 226 w Bielsku Białej (wejście na basen od strony ulicu Skowronków, mapa dojazdu w zakładce "dojazd"). Obowiązują wcześniejsze zapisy i rezerwacje miejsc.

O: Woda w basenie jest ozonowana i specjalnie na zajęcia podgrzewana do temp.
ok.33 stopni C.

O: Dla dziecka:

 • pielęgnacyjne kosmetyki do skóry dziecka po kąpieli,
 • dwa ręczniki,

Szkoła pływania dla małych dzieci i niemowląt BOBAS zapewnia jednorazowe pieluchy do wody w cenie zajęć.
Dla rodzica: czyste klapki na basen i obowiązkowo czepek.
W szatniach basenowych gdzie dzieci są przebierane znajdują się przewijaki i materace ułatwiajęce przygotowanie malucha do zaęć.
Szkoła pływania dla małych dzieci i niemowląt BOBAS zapewnia wszelkie akcesoria potrzebne do nauki i zabawy w wodzie: deski, makarony plywackie, dmuchane rękawki, piłki, kolorowe zabawki, zjeżdżalnia, materace itp.

O: Zajęcia w wodzie trwają 30 min. Basen jest zarezerwowany wyłącznie dla uczestników zajęć. W zajęciach jednej grupy bierze udział 10 dzieci plus 10 rodziców. W wodzie z dzieckiem przebywa jeden rodzic (opiekun). Zajęcia są prowadzone przez dwóch instruktorów. Na zajęcia należy przyjść 10 minut przed ich rozpoczęciem - czas potrzebny na przebranie i przygotowanie malucha do zajęć oraz przyzwyczjenie do nowego otoczenia. Na kazdym kolejnejnym spotkaniu rodzice z dziećmi realizują program zajęć przewidziany dla danej jednostki lekcyjnej. Program zajęć zawiera ćwiczenia stymulujace rozwój dziecka z wykorzystaniem prawidłowych pozycji ułożeniowych i chwytów, ćwiczenia z adaptacji w środowisku wodnym (polewania, zanurzenia, poślizgi podwodne), ćwiczenia wypornościowe, kontroli ciała w wodzie, lokomocyjne, oddechowe, skoki do wody oraz elementy samoratownictwa. Ważnym elementem zajeć są zabawy integracyjne oraz zabawy z wykorzystaniem kolorowych przyborów. Ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości psycho-ruchowych dzieci. Uczymy i oswajamy a wodą w tempie dziecka, z elastycznym podejściem nakierowanym na dziecko. Możemy zrobić następny krok gdy maluch jest do tego gotowy i posiada niezbędne umiejętności. Inspirujemy rodziców i dzieci do zabawy.

O:  Tak przeciwwskazaniami są:

 • niektóre choroby skóry,choroby zakaźne wieku dziecięcego,
 • uczulenie na chlor, ozon,
 • ostre infekcje górnych dróg oddechowych,
 • zakażenia i choroby układu moczowego, biegunka,
 • refluks żołądkowo - przełykowy,
 • niektóre przewlekłe choroby płuc,
 • nie powinniśmy też chodzić na basen z katarem lub kilka dni po przebytym przeziębieniu.

Zapytaj nas:

Jeśli macie pytanie dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności, RODO i cookies czytaj więcej >>